Zegary - Ścienne, Stołowe, Dworcowe, Vintage i Retro. Do Domu i Ogrodu - Skarby Domowe
Zegary

Ozdobne dekoracyjne zegary do domu i ogrodu. Zegary ścienne, stołowe, dworcowe, budziki, w różnych stylach: Vintage, Retro, celowo postarzane i dekorowane. Do zawieszenia, postawienia lub położenia - dodatki do domu, wyposażenie kawiarni.

Zegary Jest 11 produktów.

Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów

Zegary ścienne retro

Mało jest elementów wyposażenia wnętrz, które są zarówno praktyczne jak i ozdobne, lecz zegary dekoracyjne pełnią obie te funkcje.

Czy to popularny zegar z napisem Home czy zegary z innymi nadrukami - wyborów jest mnóstwo, a każdy z nich jest wspaniały i unikalny na swój sposób.

W naszym sklepie oferujemy duży wybór zegarów vintage i retro, zarówno ściennych jak i stojących.

Piękne zegary ozdobne vintage

Klasyczne zegary to piękno samo w sobie. Ich uspokajające tykanie wprowadza do naszego życia harmonię - nie zostawia domu w pustej ciszy, tak jak w przypadku zegarów cyfrowych.

Mimo to, sposób przedstawienia godziny w sposób klasyczny może być różny - spotykamy zarówno zegary ścienne z cyframi rzymskimi jak i arabskimi.

Mamy do wyboru również różne rodzaje zegarowych wskazówek - od cienkich i ornamentowych po proste, klasyczne wskazówki różniące się tylko długością lub grubością.

Zegary vintage

Oprócz podziału na zegary ścienne i stojące, spotkamy także różne podtypy i warianty tych rodzajów. Zegary ścienne występują w przeróżnych kształtach - od klasycznie okrągłych po kwadratowe, prostokatne i wycinane.

Można wybrać także zarówno małe, stojące - idealne zegary do sypialni, na nocną półkę, lub duże, kominkowe.

Zegar z napisem

Na zegarach w stylu retro, vintage, shabby lub prowansja, często zauważymy różne napisy w wielu językach: polskim, angielskim, francuskim.

Jednym z klasyków jest biały zegar shabby chic z klasycznym i uwielbianym przez wielu napisem Home Sweet Home - czyli po polsku: Dom Słodki Dom.

To doskonały zegar do kuchni, gdzie w pozytywny sposób podniesie nastrój wszystkich domowników.

Zegar ozdobny do kuchni

W kuchniach i jadalniach sprawdzą się także inne zegary z napisami: Vintage Port, Bordeaux, Toscana, Prowansja lub zegar z napisem "Kuchnia jest sercem domu".

Nie musimy jednak zamykać się w napisach - większość ozdobnych zegarów ściennych posiada także warianty z grafikami i zdjęciami, na przykład bukietem lawendy, sztućcami lub ornamentami i motywami florystycznymi.

Zegary prowansalskie utrzymują się w kolorystyce beżu i fioletu - spasują więc idealnie do każdego wnętrza ze ścianami w kolorze białym, dodając domu przytulności.

Zegar do sypialni, salonu i pokoju

W pokojach dziennych świetnie sprawdzą się zegary na kominek, które występują w różnych rozmiarach i kształtach.

Oprócz zegarów stojących na nodze, warto zwrócić też uwagę na zegary z datownikiem - kalendarzem. Najbardziej popularny w tym stylu jest biały zegar Shabby Chic na kominek, gdzie na klockach ustawić możemy bieżący dzień i miesiąc roku.

Idealny wybór także do sypialni to zegar Prowansja - w zależności od tego, jak urządziliśmy sypialnię, występują one w kolorystyce pastelowej, ecru, kawa z mlekiem.

Dominujący materiał, z którego wykonywane są zegary w tych stylach to drewno, lecz występują także elementy metalowe.

Zegary dekoracyjne retro i steampunk

W stylu retro napotkamy także zegary stylizowane na budzki z dzwonkami, jak za dawnych czasów. Dzwonki mogą być zarówno funkcjonalne jak i czysto ozdobne, dodające ozdobnemu budzikowi uroku.

Z ciekawszych rodzajów tych pięknych dekoracji wnętrz warto wspomnieć również o zegarach Steampunk - są one wykonane w większości z metalu i miedzi, posiadają wiele trybików i nierzadko ich mechanizm jest widoczny.

Majsterszyk jakim są zegary steampunk na pewno zatrzyma na nich wzrok na dłużej - czy to gości, czy samych domowników.

Mało jest bowiem na świecie rzeczy tak uspokajających jak obserwowanie tykającego zegara i dźwięk jego rytmicznego tykania!